Ukupno: 332035
Ovaj mjesec: 1971
Posjet klaonici i pogonu za preradu mesa "Šuvak", Gradina
Autor: Dražen Kostanjevac, 7. 4. 2017.

Učenici 4.a razreda OŠ Gradina i učiteljica 6. travnja 2017. godine posjetili su poduzeće ''Šuvak''. Posjetili smo ga kako bismo vidjeli kako nastaju različiti mesni proizvodi i kako teče proces stvaranja mesnih proizvoda. O svemu što smo naučili  i vidjeli  izvijestit ćemo ostale učenike nižih razreda naše škole u okviru realizacije projekta "Zdrava hrana svakog dana''. Klikom na "opširnije" pročitajte više o svemu.

Vidjeli smo urede u kojima djelatnice zaprimaju narudžbe za mnoge ustanove koje konzumiraju njihove proizvode. Saznali smo da, uz našu školu Gradina, mesnica "Šuvak'' svojim proizvodima "hrani'' i mnoge druge škole : školu u Suhopolju, Špišić Bukovici, Baziju, OŠ Vladimira Nazora u Virovitici te neka poduzeća poput KTC-a i Tvin-a.

Obišli smo prostorije u kojima ima hladnjača koje čuvaju meso na različitim temperaturama, najnižoj do -18.  Vidjeli smo pušnice u kojima se suše suhomesnati proizvodi. Posjetili smo i sam prostor klaonice, koji je bio prazan, ali uz detaljan opis naše voditeljice gospođe Zorice Šimić, saznali smo kako se obavlja i taj, ne baš lijepi dio. Prisustvovali smo i procesu stvaranja ćevapa te saznali kako nastaju salame, koje smo mi, baš taj dan, imali za doručak u školi.

Nakon obilaska, vlasniku, gospodinu Predragu Šuvaku, ostavili smo zahvalnicu za ukazano povjerenje i suradnju prilikom provedbe projekta naše škole. Na kraju su nas djelatnici "Šuvak'' gospodarstva, počastili finim sendvičima, sokovima i čokoladom.

Zahvaljujemo se još jednom na gostoprimstvu !