« Travanj 2024 »

POLUZAVRŠNICA DRŽAVNOG PRVENSTVA ŠŠD-a OSNOVNIH ŠKOLA U ŠAHU
Autor: Vedrana Prpić Tuk, 31. 1. 2014.

- NAŠE DJEVOJČICE OSVOJILE DRUGO MJESTO

-  DJEČACI SAMO TREĆI -

30. siječnja 2014.g. organizirana je u našoj školskoj dvorani poluzavršnica državnog prvenstvo ŠŠD-a osnovnoškolskog uzrasta u šahu, za regiju sjever.

Možemo se pohvaliti: bili smo jedina škola koja je svoju županiju na ovom natjecanju predstavljala u obje konkurencije – i kod dječaka i kod djevojčica.

Naši dječaci su u jakoj i izjednačenoj konkurenciji zauzeli, nažalost, na kraju samo treće mjesto. Nedostajalo je malo sportske sreće, ali je bilo i previše pogrešaka naših igrača.  Momčad je nastupila su sastavu: Filip Kaselj 7.b.-kapetan ekipe, Nikola Mujaković 6.b, Dominik Tovarović 7.b, Valentino Kaladić 7.b, i Ante Matić 5.b . ŠŠD Ponos iz OŠ Podturen je  pobjednik ovog natjecanja i predstavljat će regiju sjever na državnom prvenstvu u šahu u travnju u Poreču.

U ženskoj konkurenciji i OŠ Gradina i ekipa OŠ Štrigova su pobijedile ekipe iz Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije te su u izravnom susretu odlučivale o pobjedniku ovog natjecanja. Rezultat je bio neodlučan 2:2, ali prema dodatnim kriterijima učenice iz Štrigove su izborile plasman na državno prvenstvo. Naše učenice su nastupile u sastavu: Josipa Milan 7.b.- kapetan ekipe, Ariana Dolinac 7.b, Tena Brijačak 5.b, Petra Vučemilović-Jurić 5.b i Amalija Nenadović 7.b – kao pričuva.

Čestitke našim učenicama i učenicima koji su više nego dostojanstveno svojim ponašanjem i igrom prezentirali školu, općinu i županiju. To je samo još jedan od nepobitnih dokaza kvalitetnog rada škole šaha u prostorima naše škole.