Ukupno: 332002
Ovaj mjesec: 1938
Šah - poluzavršnica državnog prvenstva ŠŠD-a osnovnih škola - regija sjever
Autor: Dražen Kostanjevac, 8. 4. 2016.

Ponovno smo bili domaćini poluzavršnice državnog prvenstvo ŠŠD-a  osnovnoškolskog uzrasta u šahu, za regiju sjever. I ove godine smo bili jedina škola koja je svoju županiju na ovom natjecanju predstavljala u obje konkurencije – i kod dječaka i kod djevojčica. U vrlo izjednačenom i do samog kraja neizvjesnom natjecanju u konkurenciji dječaka predstavnici Varaždinske županije su zauzeli prvo mjesto. Klikom na "opširnije" pročitajte više.

Konačni poredak u kategoriji dječaka je sljedeći:

ŠŠD Tonimir, Varaždinske Toplice – Varaždinska županija – 7,5 poena,
ŠŠD Belica, Belica - Međimurska županija - 7,5 poena,
ŠŠD Mladost, Đurđevac – Koprivničko-križevačka županija – 5,5 poena,
ŠŠD Gradina, Gradina, Virovitičko-podravska županija - 3,5 poena.

U konkurenciji učenica predstavnice Koprivničko-križevačke županije su premoćno osvojile prvo mjesto.

Konačni poredak u kategoriji djevojčica je sljedeći:

ŠŠD Sokol, Ferdinandovac, Koprivničko-križevačka županija – 9,5 poena,
ŠŠD Maruševec, Maruševec, Varaždinska županija - 6,5 poena,
ŠŠD Ftiči, Mala Subotica - Međimurska županija – 6 poena,
ŠŠD Gradina, Virovitičko-podravska županija - 2 poena.

Kao  pobjednici ove poluzavršnice ekipe OŠ A. i I. Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica i OŠ Ferdinandovac iz Ferdinandovca će predstavljati regiju sjever u Poreču na državnom prvenstvu u šahu.

Naši dječaci su nastupili u sastavu: Nikola Mujaković 8.b.- kapetan ekipe, Leonardo Počuć 8.b, Marko Podnar 6.b, Ante Matić 7.b, i Luka Kafka 5.b.

Učenice su nastupile u pomlađenom sastavu: Tena Brijačak 7.b.- kapetanica ekipe, Petra Vučemilović-Jurić 7.b, Klara Nenadović 3.a, Monika Mihaljević 3.b i Ema Marošević 4.a razred.

Čestitke našim učenicama i učenicima koji su više nego dostojanstveno, i ovaj put, svojim ponašanjem i umijećem prezentirali školu, općinu i Županiju.

Više o svemu u fotogaleriji !