Ukupno: 332034
Ovaj mjesec: 1970
Ponovno najbolji u šahu
Autor: Dražen Kostanjevac, 24. 11. 2017.

OŠ  Ivana Gorana Kovačića, Gornje Bazje, bila je i ove godine domaćin županijskog prvenstva ŠŠD-a osnovnih škola u šahu. Nastavljena je višegodišnja dominacija naših šahista u Virovitičko-podravskoj županiji. I učenici i učenice, iako bitno podmlađenog sastava u odnosu na prethodne godine, su na impresivan način ponovno osvojili prva mjesta u obje konkurencije ! Tako će naši učenici  i učenice predstavljati našu županiju na poluzavršnici državnog prvenstva ŠŠD-a osnovnoškolskog uzrasta u šahu - regija sjever, krajem veljače naredne godine. I ovo natjecanje je samo još jedan od nepobitnih dokaza višegodišnjeg kvalitetnog rada naše šahovske skupine. Više o svemu pročitajte klikom na "opširnije". U  foto-galeriji možete pogledati djelić atmosfere s upravo održanog prvenstva.

PONOVNO NAJBOLJI U ŠAHU

Nastavljena je višegodišnja dominacija naših šahista u Virovitičko-podravskoj županiji. I učenici i učenice, iako bitno podmlađenog sastava u odnosu na prethodne godine, su na impresivan način ponovno osvojili prva mjesta u obje konkurencije!

Muška ekipa je sve svoje suparnike pobijedila s maksimalnim rezultatom 4:0!

Konačni poredak u muškoj konkurenciji je bio sljedeći:

1. ŠŠD Gradina - 6 bodova,

2. ŠŠD Vihor, Gornje Bazje - 3 boda,

3. ŠŠD Mladost, Virovitica – također 3,

4. ŠŠD Bilogora, Špišić Bukovica - 0 bodova.

Ekipu ŠŠD Gradina sačinjavali su: Marko Podnar 8.b – kapetan momčadi, Luka Kafka 7.b, Dorian Vlahović 4.a,  Hrvoje Mijok 5.b i Mario Mavračić 5.b razred.

U konkurenciji učenica nastupile samo tri ekipe.

Konačni poredak je sljedeći:

1. ŠŠD Gradina - 4 bodova,

2. ŠŠD Mladost (OŠ Vladimir Nazor, Virovitica) – 2,

3. ŠŠD Bilogora (Špišić Bukovica) - bez bodova.

Naše cure nastupile su sastavu: Monika Mihaljević 5.b - kapetanica, Klara Nenadović 5.a,  Lana Dujmović, kao i Iva Kovačević i Ema Bilobrk svi 5.b razred.

Tako će naši učenici  i učenice predstavljati našu županiju na poluzavršnici državnog prvenstvo ŠŠD-a osnovnoškolskog uzrasta u šahu - regija sjever, krajem veljače naredne godine.

U  foto-galeriji možete pogledati djelić atmosfere s upravo održanog prvenstva.