« Travanj 2024 »

Državno prvenstvo ŠŠD-a osnovnih škola u šahu
Autor: Dražen Kostanjevac, 17. 3. 2019.

- PREDSTAVLJALI  VPŽ  U  OBJE  KONKURENCIJE -

U hotelu Slavonija u Vinkovcima je održano državno prvenstvo ŠŠD-a osnovnoškolskog uzrasta. Našu županiju na tom natjecanju predstavljali su naši učenici kao županijski pobjednici i u muškoj i ženskoj konkurenciji (što je vrlo rijedak slučaj)! U obje konkurencije natjecanje je bilo vrlo zanimljivo i neizvjesno do samog kraja. U kategoriji učenika nastupile su čak 24 ekipe. Pobjednik muškog prvenstva je ekipa ŠŠD AGN iz Koprivnice. U kategoriji učenica nastupile su 22 ekipe. Prvo mjesto je zauzela ekipa ŠŠD Tomislav iz  Našica. Naša muška momčad nastupila je u sastavu: Luka Kafka 8.r, Hrvoje Mijok 6.r., Dorian Vlahović 5.r., Denis Buzuk 6,r  i Ivano Šimić, 3.razred. Žensku Ekipu su sačinjavali: Monika Mihaljević., Klara Nenadović, Iva Kovačević i Ema Bilobrk - sve učenice 6. razreda i Lana Ružica Zec  5. razred. Naše učenice su na kraju dijelile izvrsno12. mjesto! Čestitke našim učenicima i učenicama koji su više nego dostojanstveno svojim ponašanjem i igrom prezentirali školu i županiju. To je samo još jedan od nepobitnih dokaza kvalitetnog rada šahovske sekcije naše škole. Više o svemu pročitajte klikom na "opširnije". Pogledajte djelić ozračja sa samog natjecanja u fotogaleriji!

U kategoriji učenika nastupile su čak 24 ekipe. Konačni poredak je sljedeći:

1. ŠŠD AGN iz Koprivnice.

2. ŠŠD Rokus iz Osijeka

3. ŠŠD Strizivojna iz Strizivojne i

4. ŠŠD Knez Branimir iz Zadra.

Naša muška ekipa je nastupila u sastavu: Luka Kafka 8.r, Hrvoje Mijok 6.r., Dorian Vlahović 5.r., Denis Buzuk 6,r  i Ivano Šimić, 3.razred. Hrabro su se borili protiv mnogih aktivnih, registriranih šahista koji igraju za pojedine šahovske klubove, tako da smo na kraju završili u donjem dijelu tablice. Rezultati po kolima:

ŠŠD J. Jović, Split – ŠŠD Gradina 3 : 1,

ŠŠD Sloga, Požega – ŠŠD Gradina 2 : 2,

ŠŠD Lovrakovci, Županja – ŠŠD Gradina 2,5 : 1,5,

ŠŠD Vrbina, Sisak – ŠŠG Gradina 3 : 1

ŠŠD Goran, Duga Resa – ŠŠD Gradina 1 : 3,

ŠŠD Mrav Rovišće – ŠŠD Gradina 3 : 1.

U kategoriji učenica nastupile su 22 ekipe. Konačni poredak je sljedeći:

1. ŠŠD Tomislav, Našice,

2. ŠŠD Odra, Zagreb

3. ŠŠD Maruševec, Maruševec i

4. ŠŠD Veli Vrh, Pula.

Naše učenice su na kraju podijelile izvrsno 12. mjesto. Ekipu su sačinjavali: Monika Mihaljević., Klara Nenadović, Iva Kovačević i Ema Bilobrk - sve učenice 6. razreda i Lana Ružica Zec  5. razred. Rezultati po kolima:

ŠŠD Sokol, Požega – ŠŠD Gradina 1 : 3,

ŠŠD Tomislav, Sv. Ivan Žabno – ŠŠD Gradina 2 : 2,

ŠŠD Rokus, Osijek –  ŠŠG Gradina 3 : 1,

ŠŠD Blato, Korčula –  ŠŠD Gradina 0 : 4,

ŠŠD I. Kozarac, Županja – ŠŠD Gradina 3,5 : 0,5.

ŠŠD Petar, Zadar –  ŠŠD Gradina 2 : 2.

Pogledajte djelić ozračja sa samog natjecanja u fotogaleriji!