Ukupno: 332035
Ovaj mjesec: 1971
Obavijest učenicima i roditeljima
Autor: Ivana Kovač, 3. 9. 2021.

Dragi učenici i roditelji!

Nastava počinje 6. rujna 2021. godine i to:

nastava za učenike predmetne nastave (5. – 8. razred) počinje u 8:00 sati  i traje do 9:35 (autobusi učenike odvoze u 9:40)

Nastava za učenike razredne nastave (1. – 4. razred) počinje u 10:30 i traje do 12:00 (autobusi učenike odvoze u 12:05).

Nastava za učenike u svim područnim školama počinje u 08:00 i traje do 9:35 sati.

Učenici će taj dan imati nastavu samo s razrednikom/icom te će od njih dobiti sve daljnje upute za ostale radne dane, epidemiološke mjere, početak i kraj nastave, odlazak i dolazak autobusa, informacije o ulasku u školu, izlasku iz škole, prehrani i dr.

Od utorka 7. rujna 2021. nastava će se odvijati prema redovitom rasporedu za sve učenike naše škole koji će dobiti prvi dan škole od svojih razrednika.

Za sve informacije kliknuti "opširnije".

Nastava u školi održava se u dvije smjene (prijepodne i poslijepodne) prema rasporedu zvona koji je različit za razrednu i predmetnu nastavu.

OBAVIJEST ZA RODITELJE UČENIKA 1.r. MATIČNE ŠKOLE

Svaki prvašić smije doći u pratnji jednog roditelja koji je obvezan nositi zaštitnu masku i pridržavati se navedenih epidemioloških mjera.

EPIDEMIOLOŠKE MJERE – UPUTE

Učenici od 5. do 8. razreda ulaze u školu na glavni ulaz, jedan po jedan, uz fizički razmak od 1,5 m, dezinficiraju ruke i odlažu obuću u predviđenom prostoru za garderobu ispred učionice. Odlaze u svoju učionicu. Učenici nose maske pri prolasku kroz hodnike škole, odlasku u sanitarne čvorove, a tijekom nastave ih ne koriste.

Pri ulasku učenika u školu, dočekuje ih dežurni učitelj.

Učenici od 1. do 4. razreda ulaze na glavni ulaz škole, odlažu obuću u predviđenom prostoru za garderobu ispred učionice. Ne stvarajući gužvu, uz fizički razmak peru ruke u sanitarnim čvorovima i odlaze u svoju učionicu.

Zaštitne maske za učenike razredne nastave nisu potrebne, ali ih mogu koristiti.

PRIJEVOZ UČENIKA: U autobusu je obavezno nošenje maski.

Prije dolaska u školu roditelji učenika od 1. do 4. razreda dužni su povremeno izmjeriti djeci temperaturu. Ako dijete ima temperaturu preko 37.2 °C pod pazuhom, taj dan ne dolazi u školu, a roditelji obavještavaju liječnika i školu.

Isto vrijedi i za učenike od 5. do 8. razreda.

Učenici od 1. do 4. razreda ne moraju nositi maske dok učenici od 5. do 8. razreda trebaju nositi maske i staviti ih na ulasku u školu, ali tijekom nastave nisu ju obvezni nositi jer je škola osigurala potreban razmak u učionicama za sve učenike.

PODRUČNE ŠKOLE: Ulazak i boravak učenika u područnim školama odvija se prema dogovorenom pravilu između učiteljica i roditelja. Početak nastave u područnim školama je svaki dan u 8:00 i traje prema rasporedu sati.

PREUZIMANJE UDŽBENIKA

Svi će učenici u ponedjeljak dobiti udžbenike i radne bilježnice. Važno je iste čuvati i neoštećene vratiti na kraju godine jer će ih naslijediti sljedeće generacije. Negdje će nešto možda nedostajati. Ne brinite jer nam udžbenici i drugi radni materijali za učenike još uvijek pristižu. Dakle, u ponedjeljak u školu donijeti školsku torbu, ruksak ili prigodnu vrećicu u koju će učenici spremiti školske stvari.

Učenici područnih škola će udžbenike i radne materijale preuzeti od svojih učiteljica.

Učenici trebaju ponijeti i papuče (ne tenisice).

Red vožnje za 1. dan: prijepodnevna smjena

vozač : Kamenko Solar

Žlebina 6:45

N. Gradac 6:50

Rušani 7: 00

L. Gradinski 7:05

vozač: Ivica Dasović

Budakovac 6:20

Vladimirovac  6:25

Detkovac 6:40

Brezovica 6: 50

Lipovac 7:20

Bačevac 7:20

Povratak: 9:35 (u oba smjera)

Red vožnje za 1. dan: poslijepodnevna smjena

vozač : Kamenko Solar

Žlebina 9:50

N. Gradac 9:55

Rušani 10: 00

L. Gradinski 10:05

vozač: Ivica Dasović

Detkovac 10:00

Budakovac 10:15

Vladimirovac 10:20

Brezovica 10: 25

Lipovac 10:15

Bačevac 10:15

Povratak: 12:00

Redovan raspored vožnje autobusa učenici će dobiti 1. dan nastave.

Svim našim učenicima, njihovim roditeljima, a posebice našim prvašićima želimo sretan polazak u školu i puno uspjeha!