« Travanj 2024 »

Dan škole, 2013.
Autor: Vedrana Prpić Tuk, 9. 6. 2013.

Učenici i nastavnici Osnovne škole Gradina u nazočnosti brojnih gostiju 7. lipnja  Obilježili su Dan škole. Prigodna školska priredba održana je u sportskoj dvorani, a tijekom programa uručena su priznanja jubilarcima i nagrade najuspješnijim učenicima. U prijepodnevnim satima u školskom dvorištu održani su sportski susreti, igre i druženja, a u učionicama, predvorju i hodnicima izložbe.

Na središnjoj svečanosti ravnatelj škole Slavko Tuk uručio je priznanja najboljim učenicima i jubilarcima.

Za odličan uspjeh u svih osam razreda osnovne škole nagrađeni su Ivona Dasović i Ivana Meršić iz 8. a razreda, te Alen Jelavić, Iva Milan, Martina Modrić, Nikolina Pavlović, Valentina Rajnović i Sara Patricia Rozman iz 8. b razreda.

Nagrade su uručene i učenicima koji su postigli najbolje rezultate na natjecanjima i to iz kemije – Marko Rajnović 7. b razred za 2. mjesto na županijskom natjecanju – mentorica Danijela Palatinuš; iz matematike također Marko Rajnović za 3. mjesto na županijskom natjecanju – mentorica Tamara Eberl; „VOLIM HRVATSKU 2013.“ 1. mjesto na likovnom natječaju Kristina Blažević i Nikolina Košćak, 7. b razred – mentor Igor Fućkar; „SIGURNO U PROMETU“ 2. mjesto pojedinačno na županijskom natjecanju Petra Vučemilović-Jurić, te Tena Brijačak, 4.b, Tin Zrnić i Ronaldo Rengel, 5.b – za 3. mjesto ekipno na županijskom natjecanju – mentor Mirko Šimić; KLOKAN BEZ GRANICA“ Luka Kafka 2. r mentorica Katarina Grošinić, Tena Brijačak 4.b mentorica Lara Tuk,  Alen Jelavić, 8.b mentorica  Tamara Eberl;  šah ekipno 1. mjesto na županijskom te 2. mjesto na poluzavršnom prvenstvu osnovnih škola Školskih športskih društava regije sjever: Alen Jelavić i Tomislav Lukačević 8. b razred, Filip Kaselj 6. b razred, Nikola Mujaković 5. b razred i Marko Podnar 3. b razred – mentori Franjo Vidalina i Ivica Čuljak. Nagrađen je i Tomislav Lukačević iz 8. b razreda koji je dobio nagradu za uzoran odnos prema školskim obvezama.

Jubilarne nagrade ove godine su dobili Jelena Bartulović, Nada Goljak i Ruža Ivanac za pet godina rada, Tamara Eberl, Marija Palm Špehar i Ksenija Rajnović za 10; Marijana Milovanović i Nada Vidalina za 20; Branka Subota za 30; te Mirko Šimić i Zdenka Vlahović za 35 godina.

(www.icv.hr; fotografije: Oliver Bešić)